Een hotel in Wenen centrum betekent meestal een adres in de Innere Stadt, het eerste district binnen de Ringstraße. Je loopt er naar de Stephansdom, de Hofburg en de Staatsoper, en de U-Bahn brengt je vanaf Stephansplatz of Karlsplatz snel overal heen. Net buiten de Ring, in Mariahilf en Neubau, slaap je vaak iets rustiger en zit je dicht bij het Naschmarkt en het MuseumsQuartier. Hieronder vind je acht centraal gelegen hotels, met per adres de ligging en wat het hotel bijzonder maakt.
Hotels in Wenen centrum in één oogopslag
| Accommodatie | Type | District | Bereikbaarheid | Ideaal voor |
|---|---|---|---|---|
| Boutique Hotel am Stephansplatz | 4-sterrenhotel | 1e district (Stephansplatz) | U1 en U3 Stephansplatz | Uitzicht op de Dom |
| Hotel Kaiserin Elisabeth | 4-sterrenhotel | 1e district (Weihburggasse) | U1 en U3 Stephansplatz | Klassiek Weens |
| Hotel Wandl | Stadshotel | 1e district (Petersplatz) | U1 en U3 Stephansplatz | Ontbijt inbegrepen |
| Ruby Lissi Hotel Vienna | Designhotel | 1e district (Fleischmarkt) | U1 en U4 Schwedenplatz | Uitgaan en design |
| Hotel Am Parkring | 4-sterrenhotel | 1e district (Ringstraße) | Tram op de Ring | Uitzicht over de stad |
| Motel One Wien-Staatsoper | Budgetdesignhotel | 1e district (Staatsoper) | U1, U2 en U4 Karlsplatz | Betaalbaar centraal |
| Hotel Beethoven Wien | 4-sterrenhotel | 6e district (Mariahilf) | Ca. 500 m van Karlsplatz | Muziek en Naschmarkt |
| Hotel Sans Souci Wien | Luxe boetiekhotel | 7e district (Neubau) | U2 en U3 Volkstheater | Spa en musea |
De prijzen in Wenen verschillen sterk per seizoen, met pieken tijdens de adventsmarkten, het balseizoen en grote congressen. Check daarom altijd de actuele prijs voor jouw data via de knop bij elk hotel.
De 8 beste hotels in Wenen centrum
11. Boutique Hotel am Stephansplatz
recht tegenover de Dom
Centraler dan dit wordt het niet: het Boutique Hotel am Stephansplatz staat op nummer 9 van het plein, recht tegenover de Stephansdom. Het hotel heeft 53 kamers, een kleine fitnessruimte met sauna en een café-bar. Vooral het ontbijt is populair, want vanaf de ontbijtzaal kijk je zo op de gotische torenspits. Het metrostation Stephansplatz, met de U1 en U3, ligt voor de deur, zodat je met je koffer vanaf het station of vliegveld bijna niet hoeft te lopen.
22. Hotel Kaiserin Elisabeth
in de Weihburggasse
In een zijstraat van de Kärntner Straße, een paar stappen van de Stephansdom, ligt Hotel Kaiserin Elisabeth. Het klassieke hotel in de Weihburggasse heeft 63 kamers in een traditionele Weense stijl. Ontbijt is een buffet tegen betaling. Goed om te weten als je met je hond reist: goed opgevoede honden zijn welkom. Niet alle kamers hebben airconditioning, dus vraag daarnaar als je in de zomer gaat.
33. Hotel Wandl
naast de Peterskirche
Hotel Wandl ligt aan de Petersplatz, naast de barokke Peterskirche en op zo’n 200 meter van de Stephansdom. Het familiehotel zit in een negentiende-eeuws pand en heeft 136 kamers. Bij de kamer zit een ontbijtbuffet, dat in het weekend tot elf uur doorloopt. De Graben en de Kärntner Straße liggen om de hoek, net als het metrostation Stephansplatz. Een solide keuze als je in het hart van de oude stad wilt slapen zonder luxe toeslagen.
44. Ruby Lissi
aan de Fleischmarkt
Ruby Lissi zit aan de Fleischmarkt, in het oude centrum en vlak bij de cafés en restaurants rond de Schwedenplatz. Het hotel heeft 127 compacte maar slim ingerichte kamers in verschillende maten, met goede bedden en een Marshall-speaker. De bar is de klok rond open, ook voor gasten van buiten, en het ontbijt reken je apart af. Schwedenplatz ligt op een paar minuten lopen en de Stephansdom op ongeveer tien minuten.
55. Hotel Am Parkring
met uitzicht over het Stadtpark
Hotel Am Parkring beslaat de bovenste drie verdiepingen van het Gartenbauhochhaus aan de Ringstraße, tegenover het Stadtpark. Daardoor kijk je vanuit vrijwel elke kamer over de daken van de binnenstad of het park. Vraag bij voorkeur een kamer op de dertiende verdieping. Op de twaalfde verdieping zit restaurant Das Schick, dat door Gault&Millau is onderscheiden. De Stephansplatz ligt op een korte wandeling en de trams op de Ring stoppen vlakbij.
66. Motel One Wien-Staatsoper
bij de opera
Wil je betaalbaar in het eerste district slapen, dan is Motel One Wien-Staatsoper een goede gok. Het hotel zit in een Jugendstilgebouw uit 1914 aan de Elisabethstraße, op een paar honderd meter van de Staatsoper en de Ringstraße. Karlsplatz, met drie metrolijnen, ligt om de hoek. De kamers zijn klein en modern, met airconditioning, en er is een bar waar je ook kunt ontbijten. Parkeren kan tegen betaling in een garage.
77. Hotel Beethoven Wien
bij het Naschmarkt
Net buiten de Innere Stadt, in Mariahilf, ligt Hotel Beethoven aan de Papagenogasse, tegenover het Papagenotor van het Theater an der Wien en op een steenworp van het Naschmarkt. De eigenares heeft elke kamer gewijd aan een bekende Weense figuur. Het hotel heeft geen restaurant, maar wel een bistro en een lounge waar de hele dag thee en koffie klaarstaat. Elke week is er een gratis klassiek concert voor gasten. De Staatsoper en Karlsplatz liggen op ongeveer vijfhonderd meter.
88. Hotel Sans Souci Wien
tegenover het MuseumsQuartier
Op de grens van de Innere Stadt en Neubau staat Hotel Sans Souci, aan het begin van de Burggasse en recht tegenover het MuseumsQuartier. Naar de Ringstraße loop je in vijf minuten, naar de Hofburg niet veel langer. Het hotel heeft een spa met binnenzwembad, sauna en stoombad, wat in het centrum van Wenen zeldzaam is. Er is een eigen parkeergarage met laadpunten. Ideaal als je overdag musea wilt bezoeken en ’s avonds even wilt ontspannen.
In welke wijk zoek je een hotel in Wenen centrum?
De Innere Stadt, het eerste district, is voor de meeste bezoekers de beste keuze. Rond Stephansplatz, de Graben en de Kärntner Straße slaap je tussen de bezienswaardigheden, maar het is er ook het drukst en het duurst. Rond de Fleischmarkt en Schwedenplatz is het iets levendiger in de avond, terwijl je langs de Ringstraße en bij de Staatsoper dicht bij de grote lanen, de musea en het Stadtpark zit. Een overzicht van alle wijken vind je bij onze hotels in Wenen.
Net buiten de Ring liggen Mariahilf en Neubau, het zesde en zevende district. Rond het Naschmarkt, de Mariahilfer Straße en het MuseumsQuartier vind je veel restaurants, koffiebars en winkels, en ben je in tien minuten lopen in het eerste district. Zoek je vooral sfeer of design, kijk dan ook naar onze leuke hotels in Wenen.
Tips voor je hotel in het centrum van Wenen
- Reken de Ortstaxe mee. Sinds 1 juli 2026 betaal je in Wenen 5% Ortstaxe over de kamerprijs, exclusief btw en ontbijt. Vanaf juli 2027 gaat dat naar 8%. Niet elke boekingssite toont de heffing in de prijs.
- Laat de auto staan. In de Innere Stadt is parkeren duur en schaars. Met de trein of het vliegtuig en daarna de U-Bahn ben je sneller bij je hotel.
- Kies je hotel bij een U-Bahnstation. Stephansplatz, Karlsplatz en Schwedenplatz zijn knooppunten van meerdere metrolijnen. Een hotel in de buurt scheelt je veel overstappen.
- Boek vroeg in december en januari. Tijdens de adventsmarkten, rond oud en nieuw en in het balseizoen zijn hotels in het centrum snel vol.
- Vraag naar airconditioning. In oudere panden in de binnenstad hebben niet alle kamers airco, terwijl het in de Weense zomer flink warm kan worden.
Veelgestelde vragen over een hotel in Wenen centrum
Wat is een goed hotel in Wenen centrum?
Voor de beste ligging kies je een hotel rond de Stephansplatz, zoals het Boutique Hotel am Stephansplatz, Hotel Kaiserin Elisabeth of Hotel Wandl. Betaalbaarder slaap je bij Motel One Wien-Staatsoper of Ruby Lissi.
Welke wijk is het centrum van Wenen?
Het centrum is de Innere Stadt, het eerste district binnen de Ringstraße. Mariahilf en Neubau liggen er direct naast en zijn ook prima om te overnachten.
Is er een hotel met zwembad in het centrum van Wenen?
Ja, Hotel Sans Souci Wien tegenover het MuseumsQuartier heeft een spa met binnenzwembad.
Hoeveel toeristenbelasting betaal je in Wenen?
Sinds 1 juli 2026 bedraagt de Ortstaxe 5% van de kamerprijs, exclusief btw en ontbijt. Vanaf 1 juli 2027 wordt dat 8%.






