Hotel Valkenburg centrum: 6 hotels bij de Geul, de grotten en het Walramplein

Nederlanddoor Dennis de Traveler
Historische huizen en de Sint-Martinuskerk aan de Maas in Maastricht, in Zuid-Limburg

Zoek je een hotel in Valkenburg centrum? Dan wil je ’s avonds zo de deur uit naar de terrassen, de kasteelruïne en de grotten, zonder eerst de auto te pakken. Het centrum van Valkenburg aan de Geul is klein en grotendeels autoluw, dus veel hotels liggen op een paar minuten lopen van elkaar. Het verschil zit in de details: slaap je midden in het voetgangersgebied, aan een rustig plein bij de Geul of net aan de rand met een eigen parkeerplaats? In dit overzicht vind je zes hotels met per adres de ligging en wat ze bijzonder maakt. Onderaan lees je ook hoe je overnacht tijdens Kerststad Valkenburg.

Hotels in Valkenburg centrum in één oogopslag

AccommodatieTypeLiggingParkerenIdeaal voor
Boutique Hotel ScheepersBoetiekhotelAutovrij centrum, aan de GeulEigen parkeerplaatsStel, kamer met bubbelbad
Hotel VonckenFamiliehotelWalrampleinEigen terrein, betaaldCentraal en praktisch
Hotel WalramGroot hotel in historisch pandWalrampleinNavragen bij het hotelSfeer en ruime keus in kamers
Hotel JanssenKleinschalig familiehotelNeerhem, centrumNavragen bij het hotelGezinnen, huiselijke sfeer
Grand Hotel Monopole4-sterren superiorNieuweweg, rand centrumBetaald, op basis van beschikbaarheidHistorisch hotel zonder drukte
Hotel Schaepkens van St. FijtGroot familiehotelNieuweweg, rand centrumGratis privéparkingMet de auto, zwemmen

Prijzen in Valkenburg schommelen sterk. In weekenden, schoolvakanties en tijdens Kerststad zijn de hotels in het centrum snel vol en duurder. Check daarom altijd de actuele prijs voor jouw data via de knop bij elk hotel.

De 6 beste hotels in Valkenburg centrum

11. Boutique Hotel Scheepers

aan de Geul in het autovrije centrum

4,5 (631 reviews) Google Maps

© OpenStreetMap

Type BoetiekhotelLigging Sint Pieterstraat, centrumPluspunt Kamers met bubbelbad

Boutique Hotel Scheepers zit in een gerenoveerd historisch herenhuis aan de Sint Pieterstraat, midden in het autovrije centrum en direct aan de Geul. De familie ontvangt hier al sinds 1964 gasten. Je kiest uit compacte economy-kamers, comfortkamers met regendouche en spakamers met een bubbelbad, in de duurste variant zelfs voor twee personen. Er is een gezellige bar, en heel handig in dit deel van Valkenburg: je parkeert op een privéterrein naast de deur. De grotten, de kasteelruïne en de terrassen liggen allemaal op loopafstand.

22. Hotel Voncken

aan het Walramplein

4,3 (579 reviews) Google Maps

© OpenStreetMap

Type FamiliehotelLigging WalrampleinPluspunt Al ruim 125 jaar familiebedrijf

Hotel Voncken aan het Walramplein wordt al meer dan 125 jaar door dezelfde familie gerund. Het hotel ligt aan de rand van de kern, dus je loopt in een paar minuten naar de winkels, terrassen en bezienswaardigheden. Er zijn standaard- en luxe kamers, junior suites, suites en familiekamers voor drie personen, allemaal met airconditioning en een eigen badkamer. Het ontbijtbuffet betaal je apart. Het hotel heeft een eigen parkeerterrein waar je tegen betaling een plek kunt reserveren, en fietsers zetten hun fiets gratis in de afgesloten stalling.

33. Hotel Walram

op de oude stadsmuren

4,1 (1.773 reviews) Google Maps

© OpenStreetMap

Type Groot hotel in historisch pandLigging WalrampleinPluspunt Mergelstenen gebouwen met karakter

Hotel Walram bestaat uit een groep historische gebouwen aan het Walramplein die rusten op de resten van de oude stadsmuren. De hoofdingang zit in een boerderij uit de 18e eeuw, en al in 1896 stond het pand als hotel geregistreerd. Achter de karakteristieke mergelstenen gevel liggen 114 modern ingerichte kamers. Door die omvang is er meestal nog plek als kleinere hotels vol zitten. Het centrum begint vrijwel om de hoek, en het hotel ligt dicht bij de Geul. Vraag bij het boeken naar de parkeermogelijkheden.

44. Hotel Janssen

midden in het centrum

4,7 (690 reviews) Google Maps

© OpenStreetMap

Type Kleinschalig familiehotelLigging Neerhem, centrumPluspunt Huiskamer en uitgebreid ontbijt

Hotel Janssen aan de Neerhem is een kleinschalig familiehotel midden in het centrum van Valkenburg. De sfeer is bewust huiselijk: beneden is een gezamenlijke huiskamer waar je koffie drinkt, en ’s ochtends staat er een uitgebreid ontbijt op een gedekte tafel. Het hotel richt zich nadrukkelijk ook op gezinnen. Wie een groot hotel met restaurant en wellness zoekt, zit hier niet goed, maar voor een persoonlijk adres op loopafstand van alles is dit een prettige keuze.

55. Grand Hotel Monopole

in een villa uit 1906

4,2 (485 reviews) Google Maps

© OpenStreetMap

Type 4-sterren superiorLigging Nieuweweg, rand centrumPluspunt Historisch pand, digitale check-in

Grand Hotel Monopole werd in 1906 gebouwd en valt op door zijn neoclassicistische architectuur. Het hotel aan de Nieuweweg ligt aan de rand van het centrum en telt 48 kamers, van comfortkamers tot designkamers en suites. Een receptie is er niet: je checkt digitaal in en krijgt op de dag van aankomst een digitale sleutel via e-mail en WhatsApp. Parkeren kan tegen betaling, zolang er plek is. Fijn als je de sfeer van een oud grand hotel zoekt, maar ’s avonds liever wat verder van de drukte slaapt.

66. Hotel Schaepkens van St. Fijt

met binnenzwembad en gratis parkeren

3,7 (1.220 reviews) Google Maps

© OpenStreetMap

Type Groot familiehotelLigging Nieuweweg, rand centrumPluspunt Verwarmd binnenzwembad met sauna

Hotel Schaepkens van St. Fijt ligt aan de Nieuweweg, op een paar honderd meter van het centrum. Voor wie met de auto komt is dit het meest ontspannen adres in dit lijstje, want je parkeert gratis op de eigen privéparking. Het hotel heeft een verwarmd binnenzwembad met sauna, een restaurant met buffetten en een live-cookinggedeelte, een bar en tuinen met terrassen. In het hoogseizoen zijn er avonden met live entertainment. Het is een groot familiehotel dat ook veel groepen ontvangt, dus verwacht reuring in plaats van boetiekrust.

Overnachten tijdens Kerststad Valkenburg

Van 13 november 2026 tot en met 3 januari 2027 verandert Valkenburg weer in Kerststad Valkenburg. Het hart van het evenement zijn de ondergrondse kerstmarkten in de Fluweelengrot en de Gemeentegrot, aangevuld met kerstverlichting, een kerstparade en andere activiteiten in het hele stadje. Overdag en in de weekenden is het dan erg druk, en de hotels in het centrum zijn in deze periode vaak als eerste volgeboekt. Wil je in het centrum slapen, boek dan ruim van tevoren.

Een overnachting maakt een bezoek aan Kerststad een stuk ontspannener: je bezoekt de kerstgrotten ’s ochtends vroeg of juist op een doordeweekse dag, als de rijen korter zijn, en je hoeft niet in de file terug. Vanaf Boutique Hotel Scheepers, Hotel Janssen en de hotels aan het Walramplein loop je naar beide grotten. Toegang tot de kerstmarkten in de grotten is betaald; koop je tickets vooraf online, want de individuele markten kunnen eigen openingsdata hebben.

Hotel in Valkenburg centrum of aan de rand?

In het autovrije centrum rond de Grotestraat en de Geul zit je tussen de terrassen, de Gemeentegrot en de kasteelruïne. Het is er sfeervol, maar op zomeravonden en in het kerstseizoen ook levendig. Rond het Walramplein ben je nog steeds binnen een paar minuten in het centrum, maar is het rustiger en ligt de Geul om de hoek.

Aan de Nieuweweg, aan de rand van het centrum, vind je de grotere hotels met meer voorzieningen en betere parkeermogelijkheden. Je loopt dan iets langer naar de kern, maar parkeren is er eenvoudiger. Wil je het Heuvelland combineren met een stedentrip, dan ligt Maastricht op een kwartier met de trein; bekijk dan ook de hotels in Maastricht.

Praktische tips voor je hotel in Valkenburg

  • Kom met de trein als het kan. Station Valkenburg ligt op loopafstand van het centrum, en het stationsgebouw is het oudste van Nederland. Zo vermijd je de drukte op de toegangswegen, zeker tijdens Kerststad.
  • Regel je parkeerplek vooraf. Het centrum is grotendeels autovrij en op drukke dagen is parkeren lastig. Kies een hotel met eigen parkeergelegenheid, zoals Scheepers, Voncken of Schaepkens, en reserveer die plek bij het boeken.
  • Let op het ontbijt. Bij een deel van de hotels zit het ontbijt niet standaard in de prijs. Kijk bij het boeken wat er in je tarief zit.
  • Combineer met de grotten en de Cauberg. De Gemeentegrot, de Fluweelengrot en de kasteelruïne liggen op loopafstand van alle hotels in dit overzicht. Thermae 2000 ligt boven op de Cauberg; daar ga je beter met de auto of bus heen.
  • Boek vroeg in het kerstseizoen. Van half november tot begin januari zijn de centrale hotels het eerst vol. Doordeweeks heb je meer keus en betaal je meestal minder.

Veelgestelde vragen over hotels in Valkenburg centrum

Wat is een goed hotel in Valkenburg centrum?

Voor een ligging midden in het autovrije centrum aan de Geul is Boutique Hotel Scheepers een sterke keuze. Hotel Voncken en Hotel Walram liggen aan het Walramplein, op een paar minuten lopen, en Hotel Janssen is een huiselijk alternatief in het centrum.

Welk hotel in Valkenburg heeft gratis parkeren?

Hotel Schaepkens van St. Fijt aan de Nieuweweg heeft een gratis privéparking. Boutique Hotel Scheepers en Hotel Voncken hebben eigen parkeergelegenheid; bij Voncken betaal je daarvoor.

Welk hotel in Valkenburg centrum heeft een zwembad?

Hotel Schaepkens van St. Fijt heeft een verwarmd binnenzwembad met sauna. Liever een bubbelbad op de kamer? Boutique Hotel Scheepers heeft spakamers met bubbelbad.

Wanneer is Kerststad Valkenburg in 2026?

Kerststad Valkenburg loopt van 13 november 2026 tot en met 3 januari 2027. De kerstmarkten in de Fluweelengrot en de Gemeentegrot kunnen eigen openingsdata hebben, dus check die voordat je tickets en een hotel boekt.